PA 18 KVĚ, 2018

David Podrabský: Dívka České republiky je moje druhá rodina

David Podrabský: Dívka České republiky je moje druhá rodina

Pokud vedle ředitelky a zakladatelky soutěže Dívka České republiky Anety Kuklínkové hledáte v týmu dašího „šílence“, pak je to fotograf David Podrabský. Jeho ztřeštěné nápady dokáží při každém soustředění spolehlivě zvednout náladu všem na place.

Davide, jak vznikla tvoje spolupráce se soutěží Dívka České republiky?

K Dívce české republiky jsem se dostal přes režiséra soutěže Víťu Šarouna, se kterým jsem spolupracoval na několika úžasných projektech. Víťa mě pak vzal na jedno soustředění na Sladovně, a tak jsem se ocitl v tom skvělým týmu, který mě změnil život.

Co všechno máš v projektu na starosti?

V Dívce jsem začínal jako backstage kameraman a fotograf, v dnešní době mám na starost kompletně vše, co se týče fotek. Od backstage až po profesionální fotky. Tvorbu videa po mě převzal talentovaný Michal Weiser, kterého jsem do Dívky zas dotáhl já (smích).

Kdyby se tě někdo zeptal, co je Dívka České republiky a co pro Tebe znamená. Co bys mu řekl?

Dívka České republiky není normální soutěž krásy, je to spojení krásy, sportu, talentu a hromady charisma. To musí člověk zažít. Dívka je pro mě v první řadě moje druhá rodina, spousta skvělých kamarádu. Je to něco úžasného, když vidíte, že tým šlape jak hodinky a všichni se u toho baví.

Můžeš v krátkosti představit svoji práci. Co děláš v „civilním" životě?

Od roku 2011 se živým jako fotograf a jednatel mediální agentury, fotím pro Tomáše Kluse, Mandrage, pro RedBull a další. Od letošního roku k tomu všemu ještě pracuji jako specialista na Canon.cz v Brně.

Čím je fotograf David Podrabský jiný, nebo výjimečný oproti konkurenci?

Snažím se stále vnímat moderní myšlení lidí, a podle toho k lidem přistupovat, odhadnout, co oni cítí. Chci, aby to bylo cítit i z fotek. Asi moje největší odlišnost je, že fotím za takový honorář, jak jsou lidé se mnou spokojeni, nemám žádnou hodinovou sazbu. Co mi dají, to mi dají.

Soutěž Dívka České republiky má blízko ke sportu a pohybu. Jak si na tom v tomto směru ty? Dělal si nějaký sport někdy aktivně, nebo spíše rekreačně? Co tě baví?

Od šesti let až do svých šestnácti, kdy mě zastavilo zranění, jsem hrál baseball. Byl jsem v České reprezentaci a v USA, jsem Mistrem Evropy a dvakrát vicemistr Evropy, což hřeje na srdci pořád. Sport miluju, ať už je to v zimě lyžování, v létě golf, nebo například dračí lodě v týmu Dívky České republiky (úsměv).

Jeho práci a fotografie můžete shlédnout na jeho FB profilu ZDE.

Novinky a aktuality

 • David Podrabský: Dívka České republiky je moje druhá rodina

  18.5.2018

  Pokud vedle ředitelky a zakladatelky soutěže Dívka České republiky Anety Kuklínkové hledáte v týmu dalšího „šílence“, pak je to fotograf David Podrabský. Jeho ztřeštěné nápady dokáží při každém soustředění spolehlivě zvednout náladu všem na place.

 • Barvám Neutečeš v Praze za účasti našich finalistek Dívka ČR

  14.5.2018

  A zase to byla pecka. Projekt Barvám neutečeš pokračoval druhým dílem v Praze, a i tentokrát u toho byl tým včetně čtyř finalistek letošního ročníku soutěže Dívka České republiky. Hana Cermanová, Kateřina Kučerová, Nikol Lacková a Sabrina Múčková společně s ředitelkou soutěže Anetkou Kuklínkovou rozpohybovaly před oběma běhy všechny účastníky, navíc si na pódiu zatancovaly i s hlavním hostem, zpěvákem Voxelem.

 • Dívka České republiky očima vítězky, Kateřiny Procházkové

  11.5.2018

  Do soutěže Dívka České republiky mě přihlásila moje trenérka. Jsem za to opravdu vděčná, bez ní bych přišla o spoustu zkušeností, ale hlavně zážitků.

 • Finalistky Dívky ČR si skvěle užily akci Barvám Neutečeš

  7.5.2018

  Tak tohle byla jízda. V Olomouci odstartoval v sobotu 5.5.2018 letošní ročník projektu Barvám neutečeš, nejbarevnějšího běhu v České republice. I za účasti několika členů týmu a dvou finalistek soutěže Dívka České republiky 2018, která je partnerem projektu.

archiv

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

Hotel Sladovna Zoner Photo Studio

HLAVNÍ PARTNEŘI

ana Multisport Multisport eventphoto.cz

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

Artistry logo

Oficiální fotograf soutěže

Artistry logo

Oficiální kameraman soutěže

Mango de Coco

Oficiální kadeřnictví soutěže

Artistry logo

Oficiální kosmetika soutěže

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

My Face

Hlavní mediální partner

Aerobik.cz

PARTNEŘI

My Face

Registrace

Registrace

Registrace do 9. ročníku soutěže Dívka České republiky 2018 byla již ukončena.