PA 18 KVĚ, 2018

David Podrabský: Dívka České republiky je moje druhá rodina

David Podrabský: Dívka České republiky je moje druhá rodina

Pokud vedle ředitelky a zakladatelky soutěže Dívka České republiky Anety Kuklínkové hledáte v týmu dašího „šílence“, pak je to fotograf David Podrabský. Jeho ztřeštěné nápady dokáží při každém soustředění spolehlivě zvednout náladu všem na place.

Davide, jak vznikla tvoje spolupráce se soutěží Dívka České republiky?

K Dívce české republiky jsem se dostal přes režiséra soutěže Víťu Šarouna, se kterým jsem spolupracoval na několika úžasných projektech. Víťa mě pak vzal na jedno soustředění na Sladovně, a tak jsem se ocitl v tom skvělým týmu, který mě změnil život.

Co všechno máš v projektu na starosti?

V Dívce jsem začínal jako backstage kameraman a fotograf, v dnešní době mám na starost kompletně vše, co se týče fotek. Od backstage až po profesionální fotky. Tvorbu videa po mě převzal talentovaný Michal Weiser, kterého jsem do Dívky zas dotáhl já (smích).

Kdyby se tě někdo zeptal, co je Dívka České republiky a co pro Tebe znamená. Co bys mu řekl?

Dívka České republiky není normální soutěž krásy, je to spojení krásy, sportu, talentu a hromady charisma. To musí člověk zažít. Dívka je pro mě v první řadě moje druhá rodina, spousta skvělých kamarádu. Je to něco úžasného, když vidíte, že tým šlape jak hodinky a všichni se u toho baví.

Můžeš v krátkosti představit svoji práci. Co děláš v „civilním" životě?

Od roku 2011 se živým jako fotograf a jednatel mediální agentury, fotím pro Tomáše Kluse, Mandrage, pro RedBull a další. Od letošního roku k tomu všemu ještě pracuji jako specialista na Canon.cz v Brně.

Čím je fotograf David Podrabský jiný, nebo výjimečný oproti konkurenci?

Snažím se stále vnímat moderní myšlení lidí, a podle toho k lidem přistupovat, odhadnout, co oni cítí. Chci, aby to bylo cítit i z fotek. Asi moje největší odlišnost je, že fotím za takový honorář, jak jsou lidé se mnou spokojeni, nemám žádnou hodinovou sazbu. Co mi dají, to mi dají.

Soutěž Dívka České republiky má blízko ke sportu a pohybu. Jak si na tom v tomto směru ty? Dělal si nějaký sport někdy aktivně, nebo spíše rekreačně? Co tě baví?

Od šesti let až do svých šestnácti, kdy mě zastavilo zranění, jsem hrál baseball. Byl jsem v České reprezentaci a v USA, jsem Mistrem Evropy a dvakrát vicemistr Evropy, což hřeje na srdci pořád. Sport miluju, ať už je to v zimě lyžování, v létě golf, nebo například dračí lodě v týmu Dívky České republiky (úsměv).

Jeho práci a fotografie můžete shlédnout na jeho FB profilu ZDE.

Novinky a aktuality

 • Finalistky Dívky ČR to rozjely na večírku s Falconem

  16.7.2018

  Nácviky choreografií i volných disciplín, nahrávání písně v nahrávacím studu, natáčení videoklipu, první společné veřejné vystoupení, ale také ranní výběh nebo přednáška Socioniky. Takový byl program finalistek Dívky České republiky na jejich druhém letošním soustředění, které se konalo v Hotelu Lysice.

 • Startuje hlasování o Dívku a Princeznu České republiky Sympatie

  4.7.2018

  Která z finalistek Dívky a Princezny České republiky 2018 je ta NEJSYMPATIČTĚJŠÍ? O tom rozhodnete svým hlasováním právě VY. Hlasovat můžete na Facebooku a Instagramu Dívka České republiky nebo na webových stránkách www.divkaceskerepubliky.cz a www.princeznaceskerepubliky.cz.

 • Dívka České republiky 2017 Kateřina Procházková míří do Ameriky

  28.6.2018

  Tanec, hudba, zpěv, modeling a herectví. To je výčet disciplín, ve kterých se soutěží na WCOPA World Championships of Performing Arts – Mistrovství světa v interpretačním umění, které se každoročně koná v Los Angeles. Na celosvětovou soutěž odletí v úterý 3. července také Dívka České republiky 2017 Kateřina Procházková.  

 • Finalistky soutěže Dívka ČR v krásném zázemí Hotelu Sladovna

  22.6.2018

  Osmička finalistek Dívky České republiky 2018 společně s dvěma posledními vítězkami soutěže Kateřinou Procházkovu, Dominikou Girethovou a organizačním týmem zavítala do krásného Hotelu Sladovna v Černé Hoře na první letošní soustředění.

archiv

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

Hotel Sladovna Jihomoravský kraj Zoner Photo Studio

HLAVNÍ PARTNEŘI

ana Multisport eventphoto.cz

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

Artistry logo

Oficiální fotograf soutěže

Artistry logo

Oficiální kameraman soutěže

Mango de Coco

Oficiální kadeřnictví soutěže

Artistry logo

Oficiální kosmetika soutěže

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

My Face

Hlavní mediální partner

Aerobik.cz

PARTNEŘI

Registrace

Registrace

Registrace do 9. ročníku soutěže Dívka České republiky 2018 byla již ukončena.