Dívka České republiky 2018

Akce se koná pod záštitou europoslance Tomáše Zdechovského, náměstkyně hejtmana Jihomoravského kraje Taťány Malé a primátora Brna Petra Vokřála.

CT 28 ČER, 2018

Dívka České republiky 2017 Kateřina Procházková míří do Ameriky

Dívka České republiky 2017 Kateřina Procházková se chystá do Ameriky

Tanec, hudba, zpěv, modeling a herectví. To je výčet disciplín, ve kterých se soutěží na WCOPA World Championships of Performing Arts – Mistrovství světa v interpretačním umění, které se každoročně koná v Los Angeles. Na celosvětovou soutěž odletí v úterý 3. července také Dívka České republiky 2017 Kateřina Procházková.

Jak se těšíš do Ameriky?

Opravdu moc! Jsem člověk, který rád cestuje, rád poznává nové lidi a nová místa. Určitě to pro mě bude největší dosavadní zážitek, co se týče cestování. Děkuji Dívce České republiky, že mi tuhle cestu umožnila.

Letíš tam poprvé? 

Ano, je to můj první výlet do Spojených států a doufám, že nebude poslední. Amerika určitě patří mezi místa, která jsem chtěla někdy v budoucnu navštívit, ale že to bude tak brzo a přímo do Hollywoodu? To je sen (úsměv).

Co bys ráda v Los Angeles viděla a navštívila? 

S Českou delegací WCOPA máme hned první den namířeno do Universal Studios, kde se nachází skutečná filmová studia a repliky různých filmových a seriálových míst, jako je Harry Potter nebo nejznámější americký animovaný seriál Simpsonovi. V plánu máme také navštívit Národní park s obrovskými sekvojemi, nebo proslule známý chodník slávy. Takže kromě světového šampionátu to pro mě bude i dovolená. 

Co tě čeká na World Championships of Performing Arts a v čem budeš soutěžit?

Závodit budu ve dvou kategoriích: modeling a tanec. V taneční kategorii, konkrétně akrobaticko-gymnastické předvedu sportovní aerobik. Tento sport Amerika moc nezná, takže jsem zvědavá, jak se jim bude líbit. V modelingu poté soutěžím v plavkách a formálních šatech. WCOPA také mimo jiné organizuje během celé soutěže workshopy se skvělými tanečníky nebo modelingovými agenturami. Program bude určitě plně nabitý.

Připravuješ se nějak speciálně na tuto soutěž?

Během pár dnů jsme s trenérkou vymyslely choreografii, vybraly jsme hudbu a teď už vše jen na trénincích piluji. Mimo trénování jsem si v květnu jela vybrat nádherné šaty ze Svatebního studia Dany Svozílkové právě na soutěžní kategorii modeling.

Co bys ráda, aby ti tato nová zkušenost dala?

Hlavně zážitky, těm se asi nic nevyrovná. Poznání nové kultury i míst. Především jsem vděčná za tuhle zkušenost z toho důvodu, že můžu porovnat svůj talent se soutěžícími z jiných zemí a odnést si od nich něco nového a zajímavého. Samozřejmě se těším i na zúročení mého studia na anglické škole.

Jak se těšíš na léto a co plánuješ?

Na léto se těším moc. Bude hodně nabité a náročné, jako každý rok, ale zato plné zážitků. Den po příletu z USA jedu na tábor pro děti, čekají mě jak soustředění s Dívkou České republiky, tak s aerobikem, kde se budeme připravovat na mistrovství světa v Holandsku. Do toho určitě plánuji brigádu a na konci srpna využívám poukaz, který jsem vyhrála na finálovém galavečeru a jedu si s přítelem odpočinout k moři.

Pomalu se blíží konec tvého "kralování" v Dívce. Jaký to byl pro tebe rok?

Já jsem si ten rok užila, ještě toho mám ale spoustu před sebou. Amerika, soustředění s letošními finalistkami a v záři na finálovém večeru už budu předávat svou korunku jiné dívce. Na tyhle poslední tři měsíce se těším nejvíce.

Za rozhovor děkujeme Pavlu Šmerdovi. 

Novinky a aktuality

 • Záznam z finále bude v televizi na začátku roku 2019

  18.12.2018

  Vážení partneři, finalistky, rodiče a příznivci Dívky a Princezny České republiky. Od finálového galavečera letošního ročníku, který se uskutečnil před zaplněným sálem Zoner Boby Hall v Brně 27. 9. 2018, uplynuly necelé tři měsíce. Jistě se už netrpělivě ptáte, kdy bude v televizi záznam finále, co bude s Dívkou České republiky dál a zajímají vás další novinky…

 • Novou Dívkou České republiky 2018 je Sabrina Múčková

  2.10.2018

  Šestnáctiletá studentka gymnázia z Veselí nad Moravou Sabrina Múčková je novou Dívkou České republiky. Titul získala na finálovém galavečeru, který se konal ve středu večer v Zoner Bobyhall v Brně.

 • Do Pardubic dorazily všechny finalistky Dívky České republiky

  25.8.2018

  Kompletní osmička finalistek soutěže Dívka České republiky dorazila na další díl akce Barvám neutečeš, který se tentokrát konal v Pardubicích. Kromě dívek se do akce zapojili také někteří členové týmu a všechny přijel podpořit také europslanec Tomáš Zdechovský, který převzal nad letošním ročníkem soutěže záštitu.

 • Tréninky, akce Barvám neutečeš i koncert Mirai.

  25.8.2018

  Nácviky choreografií i volných disciplín, trénink na profi trampolínkách, ale také přednášku Socioniky, turnaj v bowlingu, dobrou zmrzlinu, zkoušku šatů v salónu POSHme, fintting oblečení značky 17 style a plavek na finálový galavečer, akci Barvám neutečeš nebo koncert kapely Mirai si užila osmička finalistek Dívky České republiky 2018 společně s organizačním týmem. Závěrečné soustředění před finálovým galavečerem se konalo v prostorách Hotelu Zámecká sýpka v Blansku a bylo maximálně pestré.

archiv

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

Hotel Sladovna Jihomoravský kraj Zoner Photo Studio

HLAVNÍ PARTNEŘI

ana Multisport eventphoto.cz

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

Artistry logo

Oficiální fotograf soutěže

Artistry logo

Oficiální kameraman soutěže

Mango de Coco

Oficiální kadeřnictví soutěže

Artistry logo

Oficiální kosmetika soutěže

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

My Face

Hlavní mediální partner

Aerobik.cz smart-network.cz

PARTNEŘI

Registrace

Registrace

Registrace do 9. ročníku soutěže Dívka České republiky 2018 byla již ukončena.