Dívka České republiky 2018

Akce se koná pod záštitou europoslance Tomáše Zdechovského, náměstkyně hejtmana Jihomoravského kraje Taťány Malé a primátora Brna Petra Vokřála.

PA 21 ČER, 2017

Dominika Girethová, Dívka České republiky 2016 o Americe a soutěži WCOPA

Dominika Girethová, Dívka České republiky 2016 o Americe

Dívka České republiky 2016, Dominika Girethová byla úspěšně reprezentovat naši soutěž a celou Českou republiky na Celosvětové soutěži v interpretačním umění v Hollywoodu. Jaké zážitky si z Ameriky odvezla si můžete přečíst v následujícím článků, který je psaný jejími slovy.

Když jsem v září 2016 vyhrála titul Dívka České republiky, trvalo mi nějaký čas, než jsem si to uvědomila. Přišly rozhovory, focení a nově navázané spolupráce. Jakmile se mě ale někdo zeptal, co mi Dívka přinesla, moje odpověď vždy zněla. Nové přátele, kteří se postupně stali mou druhou rodinou, a hlavně nové zkušenosti a motivaci pracovat na sobě a svém osobním rozvoji. 

Když potom někdy po Vánocích přišla zpráva o nově navázané spolupráci s WCOPA – světová soutěž v interpretačním umění v Americe, zpočátku jsem tomu vůbec nevěřila. Měla jsem být první Dívka České republiky, která pojede na tuto soutěž reprezentovat soutěž i Českou republiku. 

Asi mi to všechno došlo až ve chvíli, kdy jsem vystoupila na letišti v Los Angeles. Amerika byla vždy mým snem, ale říkala jsem si, že se tam podívám, až budu starší. Tohle bylo pro mě něco naprosto nepředstavitelného. Najednou jsem stála u taxíku a zadávala řidiči adresu hotelu v Long Beach.  

 

Amerika a lidé 

Musím přiznat, že v Americe byli všichni mnohem příjemnější než tady u nás. Prodavačky v obchodech se s vámi baví tak vlídně, že máte pocit, že jste kamarádky odmalička. A tak je to v Americe všude. Všichni se na sebe usmívají a vždy vám řeknou, že se mají skvěle, ať už je to pravda, nebo ne. Navzájem se na sebe nemračí a všem je jedno, jestli jdete nakupovat v pyžamu nebo v plavkách. Z lidí v Americe jsem byla tedy naprosto nadšená. 

 

Místa, která jsem viděla 

Na cestování jsme z časových důvodů neměli moc příležitostí, ale hodně míst ze svého seznamu „must-see“ jsem si mohla odškrtnout. Hollywoodský Chodník slávy je velmi oblíbeným místem, takže jsem tam nesměla chybět. Atmosféra Hollywoodu vás naprosto pohltí. Ať už jde o namaskované lidi v kostýmech, kteří občas vypadají jako opravdové filmové postavy, nebo o obchody s krásnými suvenýry, a samozřejmě samotný chodník s hvězdami. Toto místo bylo prostě skvělé a opravdu stálo za podívanou. 

Naše další zastávka byla Venice Beach. Bylo to jedna z nejkrásnějších pláží, kterou jsem kdy viděla. Nechybí skatepark, promenáda s obchůdky, typické stánky s typickým americkým fastfoodem ani betonové stanoviště pro tanečníky na bruslích! Dokážu si představit, že bych zde trávila každý volný víkend (smích). 

Dalším úžasným místem byla Griffith`s Observatory s výhledem na celé město a slavný nápis Hollywood. Měla jsem to štěstí vidět zapadající slunce za kopce a postupně se rozsvěcující velkoměsto. Mohla bych stát a zírat na blikající světla celé hodiny. 

Až v Americe mi došlo, že zde zažiju i Den nezávislosti – 4th of July. Je úžasné, jak tento den všichni slaví a prožívají. Stačilo sejít pár metrů od hotelu na pláž a naskytl se nám výhled na parník Queen Mary a ohňostroj, který byl nad ním krásně vidět. Všichni měli vlajky, klobouky, kostýmy. Když ohňostroj začal, celá pláž utichla a sledovala krásnou podívanou. Atmosféra nás všechny tak pohltila, že jsme si i my, Češky, přišly jako Američanky (smích). 

Všechny zážitky z města byly skvělé. Navíc luxusní hotel s bazénem a posilovnou, z pokoje jsme měly výhled na oceán. Co k tomu dodat? Nemělo to chybu.

 

WCOPA – World Championships of Permorming Arts 

Největším překvapením pro mě ale stále zůstává samotná soutěž. A co mi dala? Nové přátele z celého světa, kteří jsou obrovskou inspirací sami o sobě. Nemluvě o velkém finálovém večeru, který byl přehlídkou těch největších talentů z celého světa. Nejvíce zde bodovaly Nové Filipíny, kde se snad každý již narodí s neuvěřitelným talentem. Ať už šlo o zpěv, tanec, modeling, herectví, všichni byli naprosto úžasní. Už s nimi máme domluvenou vzájemnou návštěvu!! Přístup těchto lidí nás asi nejvíc motivoval. Jsou to osobnosti s neustále pozitivním přístupem. Už se moc těším, až uvidím místo, kde žijí, a něco se od nich naučím. 

Soutěžící z ostatních států byli také velmi přátelští. Jejich obrovskou výhodou ale je, že většina mluví plynule anglicky, takže si mnohem lépe rozumí. Největším překvapením v tomto ohledu pro mne byli Francouzi, kteří nerozuměli anglicky ani slovíčko. My máme stále co dohánět, což je pro nás další výzvou do příštího roku, kdy se chceme na soutěž znovu dostat a co nejvíce v ní zabodovat.

Paradoxně ale nikdo nebral soutěž jako nějaké soupeření. Každý fandí každému, a i když samozřejmě každý chce co nejvíce uspět a přivézt domů medaile, necítila jsem žádnou rivalitu. Všichni si těch společných deset dní užívali se všemi, bez ohledu na zemi, ze které pochází. 

Samotná soutěžní kola byla opravdu plná konkurence. Nejvíce mě jako tanečnici samozřejmě nadchla taneční kategorie – je opravdu znát, že jde o mistroství světa. Je to pro mě obrovský hnací pohon, abych se do příštího roku zlepšila. 

V modelingu byla také velká konkurence. Krásky z celého světa ukazovaly svá vysportovaná těla a nebylo lehké se umístit. Proto mám z medailí takovou radost. Dostala jsem bronz za šaty (Formal), stříbro za denní outfit (Casual) a zlato za plavky, kde se hodnotila hlavně postava. Z toho mám samozřejmě největší radost a je vidět, že hodiny v posilovně se vyplatily. 

Příští rok je mým snem dostat se dál i v tanci, nejlepší by samozřejmě bylo postoupit v některé z kategorií až do finále, které je ale už dělané systémem audition – soutěží všichni proti všem, tedy všechny kategorie proti sobě. Tento rok se do finále dostalo pouze pět modelek a všechny byly o hlavu vyšší než já, ale třeba ještě vyrostu (smích). 

Tuto soutěž sám zakladatel nazval Olympiádou pro talenty a opravdu tomu tak je. Mám celý rok na to zlepšovat se ve všech ohledech a na soutěž se v plné síle vrátit. Jsem neskutečně vděčná Dívce České republiky za důvěru, kterou do mě vložila, a budu lidem tvořícím tým Dívky navždy vděčná, že se mi postarali o největší zážitky v mém dosavadním životě. Člověk si uvědomí, jak krásný život má, když má kolem sebe takové přátele a rodinu.

DOMČA GIRETHOVÁ

Novinky a aktuality

 • Záznam z finále bude v televizi na začátku roku 2019

  18.12.2018

  Vážení partneři, finalistky, rodiče a příznivci Dívky a Princezny České republiky. Od finálového galavečera letošního ročníku, který se uskutečnil před zaplněným sálem Zoner Boby Hall v Brně 27. 9. 2018, uplynuly necelé tři měsíce. Jistě se už netrpělivě ptáte, kdy bude v televizi záznam finále, co bude s Dívkou České republiky dál a zajímají vás další novinky…

 • Novou Dívkou České republiky 2018 je Sabrina Múčková

  2.10.2018

  Šestnáctiletá studentka gymnázia z Veselí nad Moravou Sabrina Múčková je novou Dívkou České republiky. Titul získala na finálovém galavečeru, který se konal ve středu večer v Zoner Bobyhall v Brně.

 • Do Pardubic dorazily všechny finalistky Dívky České republiky

  25.8.2018

  Kompletní osmička finalistek soutěže Dívka České republiky dorazila na další díl akce Barvám neutečeš, který se tentokrát konal v Pardubicích. Kromě dívek se do akce zapojili také někteří členové týmu a všechny přijel podpořit také europslanec Tomáš Zdechovský, který převzal nad letošním ročníkem soutěže záštitu.

 • Tréninky, akce Barvám neutečeš i koncert Mirai.

  25.8.2018

  Nácviky choreografií i volných disciplín, trénink na profi trampolínkách, ale také přednášku Socioniky, turnaj v bowlingu, dobrou zmrzlinu, zkoušku šatů v salónu POSHme, fintting oblečení značky 17 style a plavek na finálový galavečer, akci Barvám neutečeš nebo koncert kapely Mirai si užila osmička finalistek Dívky České republiky 2018 společně s organizačním týmem. Závěrečné soustředění před finálovým galavečerem se konalo v prostorách Hotelu Zámecká sýpka v Blansku a bylo maximálně pestré.

archiv

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

Hotel Sladovna Jihomoravský kraj Zoner Photo Studio

HLAVNÍ PARTNEŘI

ana Multisport eventphoto.cz

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

Artistry logo

Oficiální fotograf soutěže

Artistry logo

Oficiální kameraman soutěže

Mango de Coco

Oficiální kadeřnictví soutěže

Artistry logo

Oficiální kosmetika soutěže

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

My Face

Hlavní mediální partner

Aerobik.cz smart-network.cz

PARTNEŘI

Registrace

Registrace

Registrace do 9. ročníku soutěže Dívka České republiky 2018 byla již ukončena.