PA 21 ČER, 2017

Dominika Girethová, Dívka České republiky 2016 o Americe a soutěži WCOPA

Dominika Girethová, Dívka České republiky 2016 o Americe

Dívka České republiky 2016, Dominika Girethová byla úspěšně reprezentovat naši soutěž a celou Českou republiky na Celosvětové soutěži v interpretačním umění v Hollywoodu. Jaké zážitky si z Ameriky odvezla si můžete přečíst v následujícím článků, který je psaný jejími slovy.

Když jsem v září 2016 vyhrála titul Dívka České republiky, trvalo mi nějaký čas, než jsem si to uvědomila. Přišly rozhovory, focení a nově navázané spolupráce. Jakmile se mě ale někdo zeptal, co mi Dívka přinesla, moje odpověď vždy zněla. Nové přátele, kteří se postupně stali mou druhou rodinou, a hlavně nové zkušenosti a motivaci pracovat na sobě a svém osobním rozvoji. 

Když potom někdy po Vánocích přišla zpráva o nově navázané spolupráci s WCOPA – světová soutěž v interpretačním umění v Americe, zpočátku jsem tomu vůbec nevěřila. Měla jsem být první Dívka České republiky, která pojede na tuto soutěž reprezentovat soutěž i Českou republiku. 

Asi mi to všechno došlo až ve chvíli, kdy jsem vystoupila na letišti v Los Angeles. Amerika byla vždy mým snem, ale říkala jsem si, že se tam podívám, až budu starší. Tohle bylo pro mě něco naprosto nepředstavitelného. Najednou jsem stála u taxíku a zadávala řidiči adresu hotelu v Long Beach.  

 

Amerika a lidé 

Musím přiznat, že v Americe byli všichni mnohem příjemnější než tady u nás. Prodavačky v obchodech se s vámi baví tak vlídně, že máte pocit, že jste kamarádky odmalička. A tak je to v Americe všude. Všichni se na sebe usmívají a vždy vám řeknou, že se mají skvěle, ať už je to pravda, nebo ne. Navzájem se na sebe nemračí a všem je jedno, jestli jdete nakupovat v pyžamu nebo v plavkách. Z lidí v Americe jsem byla tedy naprosto nadšená. 

 

Místa, která jsem viděla 

Na cestování jsme z časových důvodů neměli moc příležitostí, ale hodně míst ze svého seznamu „must-see“ jsem si mohla odškrtnout. Hollywoodský Chodník slávy je velmi oblíbeným místem, takže jsem tam nesměla chybět. Atmosféra Hollywoodu vás naprosto pohltí. Ať už jde o namaskované lidi v kostýmech, kteří občas vypadají jako opravdové filmové postavy, nebo o obchody s krásnými suvenýry, a samozřejmě samotný chodník s hvězdami. Toto místo bylo prostě skvělé a opravdu stálo za podívanou. 

Naše další zastávka byla Venice Beach. Bylo to jedna z nejkrásnějších pláží, kterou jsem kdy viděla. Nechybí skatepark, promenáda s obchůdky, typické stánky s typickým americkým fastfoodem ani betonové stanoviště pro tanečníky na bruslích! Dokážu si představit, že bych zde trávila každý volný víkend (smích). 

Dalším úžasným místem byla Griffith`s Observatory s výhledem na celé město a slavný nápis Hollywood. Měla jsem to štěstí vidět zapadající slunce za kopce a postupně se rozsvěcující velkoměsto. Mohla bych stát a zírat na blikající světla celé hodiny. 

Až v Americe mi došlo, že zde zažiju i Den nezávislosti – 4th of July. Je úžasné, jak tento den všichni slaví a prožívají. Stačilo sejít pár metrů od hotelu na pláž a naskytl se nám výhled na parník Queen Mary a ohňostroj, který byl nad ním krásně vidět. Všichni měli vlajky, klobouky, kostýmy. Když ohňostroj začal, celá pláž utichla a sledovala krásnou podívanou. Atmosféra nás všechny tak pohltila, že jsme si i my, Češky, přišly jako Američanky (smích). 

Všechny zážitky z města byly skvělé. Navíc luxusní hotel s bazénem a posilovnou, z pokoje jsme měly výhled na oceán. Co k tomu dodat? Nemělo to chybu.

 

WCOPA – World Championships of Permorming Arts 

Největším překvapením pro mě ale stále zůstává samotná soutěž. A co mi dala? Nové přátele z celého světa, kteří jsou obrovskou inspirací sami o sobě. Nemluvě o velkém finálovém večeru, který byl přehlídkou těch největších talentů z celého světa. Nejvíce zde bodovaly Nové Filipíny, kde se snad každý již narodí s neuvěřitelným talentem. Ať už šlo o zpěv, tanec, modeling, herectví, všichni byli naprosto úžasní. Už s nimi máme domluvenou vzájemnou návštěvu!! Přístup těchto lidí nás asi nejvíc motivoval. Jsou to osobnosti s neustále pozitivním přístupem. Už se moc těším, až uvidím místo, kde žijí, a něco se od nich naučím. 

Soutěžící z ostatních států byli také velmi přátelští. Jejich obrovskou výhodou ale je, že většina mluví plynule anglicky, takže si mnohem lépe rozumí. Největším překvapením v tomto ohledu pro mne byli Francouzi, kteří nerozuměli anglicky ani slovíčko. My máme stále co dohánět, což je pro nás další výzvou do příštího roku, kdy se chceme na soutěž znovu dostat a co nejvíce v ní zabodovat.

Paradoxně ale nikdo nebral soutěž jako nějaké soupeření. Každý fandí každému, a i když samozřejmě každý chce co nejvíce uspět a přivézt domů medaile, necítila jsem žádnou rivalitu. Všichni si těch společných deset dní užívali se všemi, bez ohledu na zemi, ze které pochází. 

Samotná soutěžní kola byla opravdu plná konkurence. Nejvíce mě jako tanečnici samozřejmě nadchla taneční kategorie – je opravdu znát, že jde o mistroství světa. Je to pro mě obrovský hnací pohon, abych se do příštího roku zlepšila. 

V modelingu byla také velká konkurence. Krásky z celého světa ukazovaly svá vysportovaná těla a nebylo lehké se umístit. Proto mám z medailí takovou radost. Dostala jsem bronz za šaty (Formal), stříbro za denní outfit (Casual) a zlato za plavky, kde se hodnotila hlavně postava. Z toho mám samozřejmě největší radost a je vidět, že hodiny v posilovně se vyplatily. 

Příští rok je mým snem dostat se dál i v tanci, nejlepší by samozřejmě bylo postoupit v některé z kategorií až do finále, které je ale už dělané systémem audition – soutěží všichni proti všem, tedy všechny kategorie proti sobě. Tento rok se do finále dostalo pouze pět modelek a všechny byly o hlavu vyšší než já, ale třeba ještě vyrostu (smích). 

Tuto soutěž sám zakladatel nazval Olympiádou pro talenty a opravdu tomu tak je. Mám celý rok na to zlepšovat se ve všech ohledech a na soutěž se v plné síle vrátit. Jsem neskutečně vděčná Dívce České republiky za důvěru, kterou do mě vložila, a budu lidem tvořícím tým Dívky navždy vděčná, že se mi postarali o největší zážitky v mém dosavadním životě. Člověk si uvědomí, jak krásný život má, když má kolem sebe takové přátele a rodinu.

DOMČA GIRETHOVÁ

Novinky a aktuality

 • Dívka České republiky jede na plné obrátky

  15.2.2018

  Zhodnocení uplynulého ročníku, ale hlavně cíle, vize, plány a novinky na ročník 2018. To vše bylo náplní setkání nejužšího organizačního týmu soutěže Dívka České republiky, které se konalo v únoru krásném Hotelu Sladovna Černá Hora.

 • Edita Baráková: Vážím si, že mohu být součástí takového projektu

  10.2.2018

  Editka Baráková je členkou týmu Dívky České republiky od samého začátku. Pamatuje si tak první krůčky soutěže v blanenské tělocvičně, i vrchol v napěchovaném Boby centru. Jako choreografka má na starosti přípravu sestav finalistek, ale také veškerých vystoupení.

 • Řekli o soutěži... Michaela Suchá, 3. Dívka České republiky 2017

  7.2.2018

  K soutěži jsem se dostala díky referenci Klárky Melišíkové, která v roce 2015 zvítězila a stala se tak Dívkou České republiky 2015. Líbí se mi myšlenka celé soutěže, a to je propojení sympatických dívek se sportovním nadáním. Vzhledem k tomu, že kromě tance miluji všechny sporty a intenzivně se jim od dětství věnuji, tak všechny nabízené možnosti pro mě byly úžasné a brala jsem je jako další posun ve svém životě.

 • Lucie Lioliasová: Úsměv pomáhá v nečekaných situacích

  4.2.2018

  Druhou Dívkou České republiky 2017 se stala tanečnice na volné noze a manažerka Lucie Lioliasová z Brna. „Co rozhodlo o mém úspěchu? Těžká otázka, ale myslím, že to byla víra ve skutečnost, že jsem schopna to dokázat.“

archiv

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

Hotel Sladovna Zoner Photo Studio

HLAVNÍ PARTNEŘI

ana Multisport Multisport eventphoto.cz

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

Artistry logo

Oficiální fotograf soutěže

Artistry logo

Oficiální kameraman soutěže

Mango de Coco

Oficiální kadeřnictví soutěže

Artistry logo

Oficiální kosmetika soutěže

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

My Face

Hlavní mediální partner

Aerobik.cz

PARTNEŘI

My Face

Registrace

Registrace

Registrace do 9. ročníku soutěže Dívka České republiky 2018 bude probíhat již od 1.12.2017.