SO 10 UNOR, 2018

Edita Baráková: Vážím si, že mohu být součástí takového projektu

Edita Baráková: Vážím si, že mohu být součástí takového projektu

Editka Baráková je členkou týmu Dívky České republiky od samého začátku. Pamatuje si tak první krůčky soutěže v blanenské tělocvičně, i vrchol v napěchovaném Boby centru. Jako choreografka má na starosti přípravu sestav finalistek, ale také veškerých vystoupení.

Editko, jak vznikla tvoje spolupráce se soutěží Dívka České republiky?

K soutěži Dívka České republiky jsem se dostala díky zakladatelce a umělecké ředitelce Anetě Kuklínkové. Znám se s ní již od dětství, kdy byla mojí trenérkou aerobiku. Postupně jsem jí začala pomáhat s trénováním dětí a s tvorbou choreografií pro závodní týmy a staly se z nás kolegyně a především kamarádky. Následně mě oslovila, zda bych jí pomohla s organizací soutěže Dívka aerobiku (nyní Dívka České republiky), za což jí moc děkuji. Pamatuji si naše první finále, které jsme tvořily opravdu v úzkém týmu a jak se říká „na koleně“. Je neskutečné, jakou proměnou soutěž za tu dobu prošla a stále roste. Ale pořád ráda vzpomínám na ty naše „amatérské“ začátky.

Co všechno máš v projektu na starosti?

V soutěži mám na starosti tvorbu a nácvik veškerých choreografií, které můžete během finálového večera vidět. Dále s každou finalistkou konzultuji její volnou disciplínu. Za ty roky, co dělám choreografku, si troufnu říct, že dokážu odhadnout, co diváky zaujme. S finalistkami trávím během soustředění spoustu času, mám příležitost je poznat blíže a zjistit jejich silné stránky. Snažím se všem poradit tak, aby na podiu předvedly to nejlepší, co dokážou.

Kdyby se tě někdo zeptal, co je Dívka České republiky a co pro Tebe znamená. Co bys mu řekla?

Velká rodina. Soutěž, která pozitivně mění životy lidí. Místo, kde se cítím opravdu dobře a jsem ve společnosti úžasných lidí s pozitivní energií. Dříve jsem to brala jako samozřejmost, ale časem jsem měla příležitost zjistit, že ne v každém kolektivu je tak upřímná, pozitivní atmosféra bez přetvářky a lží. O to víc si vážím, že mohu být součástí takového projektu.

Můžeš v krátkosti představit svoji práci. Co děláš v „civilním“ životě?

Pokusím se v krátkosti, jsem trošku Ferda Mravenec  - práce všeho druhu J. Jsem lektorkou cvičebních lekcí pro děti i dospělé ve společnosti Cvicsnami.cz, za jejímž zrodem opět stojí již zmíněná Aneta Kuklínková. Dále také trenérkou závodních týmů aerobiku. Pořádáme i různé sportovní a kulturní akce. Mimo to dělám manažerku dětské rapperce a animátorce Áni. A v neposlední řadě studuji na vysoké škole obor Pedagogika.

Čím je Cvicsnami jiné, nebo výjimečné oproti konkurenci?

Projekt Cvicsnami je pro mě další srdcová záležitost. Snažíme se zapojit děti i dospělé do aktivního životního stylu a probudit v nich lásku k pohybu. Naše výjimečnost je, že nelpíme na tom, aby lidé dojížděli za námi. Naopak my přijedeme k nim a otevřeme cvičební kurz v místě, kde o něj mají lidé zájem, ať už se jedná o velké město či malou vesnici.

Soutěž Dívka České republiky má blízko ke sportu a pohybu. Jak si na tom v tomto směru ty? Dělala si nějaký sport někdy aktivně, nebo spíše rekreačně? Co tě baví?

Jako malá jsem se chvíli věnovala Rock´n´rollu. Ve 4. třídě ZŠ mě mamka přihlásila do závodního aerobiku a u toho už jsem zůstala. I když jsem měla trénink skoro každý den a víkendy trávila na závodech, doteď na to ráda vzpomínám a vím, že jsem díky aerobiku získala skvělé zážitky a přátele. Mimo jiné jsem se naučila disciplíně a zjistila, že když v sebe člověk věří a pracuje na sobě, dokáže vše, co si zamane. A to se také snažím předávat svým svěřenkyním.

Co tě v životě baví, při čem si nejvíce odpočineš a jaké jsou tvoje sny a cíle?

Když zrovna nejsem v tělocvičně, ráda si odpočinu při čtení knih či procházce v přírodě. Snažím se neustále vzdělávat v oblasti osobního rozvoje. Mým snem je dělat práci, která pozitivně ovlivňuje životy ostatních lidí, cestovat, úspěšně dokončit studium na vysoké škole a také časem založit rodinu. Ráda bych se věnovala osobnímu rozvoji a motivaci dětí a mladistvých.

Za rozhovor děkujeme Pavlovi Šmerdovi, MyFace.

Novinky a aktuality

 • David Podrabský: Dívka České republiky je moje druhá rodina

  18.5.2018

  Pokud vedle ředitelky a zakladatelky soutěže Dívka České republiky Anety Kuklínkové hledáte v týmu dalšího „šílence“, pak je to fotograf David Podrabský. Jeho ztřeštěné nápady dokáží při každém soustředění spolehlivě zvednout náladu všem na place.

 • Barvám Neutečeš v Praze za účasti našich finalistek Dívka ČR

  14.5.2018

  A zase to byla pecka. Projekt Barvám neutečeš pokračoval druhým dílem v Praze, a i tentokrát u toho byl tým včetně čtyř finalistek letošního ročníku soutěže Dívka České republiky. Hana Cermanová, Kateřina Kučerová, Nikol Lacková a Sabrina Múčková společně s ředitelkou soutěže Anetkou Kuklínkovou rozpohybovaly před oběma běhy všechny účastníky, navíc si na pódiu zatancovaly i s hlavním hostem, zpěvákem Voxelem.

 • Dívka České republiky očima vítězky, Kateřiny Procházkové

  11.5.2018

  Do soutěže Dívka České republiky mě přihlásila moje trenérka. Jsem za to opravdu vděčná, bez ní bych přišla o spoustu zkušeností, ale hlavně zážitků.

 • Finalistky Dívky ČR si skvěle užily akci Barvám Neutečeš

  7.5.2018

  Tak tohle byla jízda. V Olomouci odstartoval v sobotu 5.5.2018 letošní ročník projektu Barvám neutečeš, nejbarevnějšího běhu v České republice. I za účasti několika členů týmu a dvou finalistek soutěže Dívka České republiky 2018, která je partnerem projektu.

archiv

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

Hotel Sladovna Zoner Photo Studio

HLAVNÍ PARTNEŘI

ana Multisport Multisport eventphoto.cz

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

Artistry logo

Oficiální fotograf soutěže

Artistry logo

Oficiální kameraman soutěže

Mango de Coco

Oficiální kadeřnictví soutěže

Artistry logo

Oficiální kosmetika soutěže

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

My Face

Hlavní mediální partner

Aerobik.cz

PARTNEŘI

My Face

Registrace

Registrace

Registrace do 9. ročníku soutěže Dívka České republiky 2018 byla již ukončena.