SO 10 UNOR, 2018

Edita Baráková: Vážím si, že mohu být součástí takového projektu

Edita Baráková: Vážím si, že mohu být součástí takového projektu

Editka Baráková je členkou týmu Dívky České republiky od samého začátku. Pamatuje si tak první krůčky soutěže v blanenské tělocvičně, i vrchol v napěchovaném Boby centru. Jako choreografka má na starosti přípravu sestav finalistek, ale také veškerých vystoupení.

Editko, jak vznikla tvoje spolupráce se soutěží Dívka České republiky?

K soutěži Dívka České republiky jsem se dostala díky zakladatelce a umělecké ředitelce Anetě Kuklínkové. Znám se s ní již od dětství, kdy byla mojí trenérkou aerobiku. Postupně jsem jí začala pomáhat s trénováním dětí a s tvorbou choreografií pro závodní týmy a staly se z nás kolegyně a především kamarádky. Následně mě oslovila, zda bych jí pomohla s organizací soutěže Dívka aerobiku (nyní Dívka České republiky), za což jí moc děkuji. Pamatuji si naše první finále, které jsme tvořily opravdu v úzkém týmu a jak se říká „na koleně“. Je neskutečné, jakou proměnou soutěž za tu dobu prošla a stále roste. Ale pořád ráda vzpomínám na ty naše „amatérské“ začátky.

Co všechno máš v projektu na starosti?

V soutěži mám na starosti tvorbu a nácvik veškerých choreografií, které můžete během finálového večera vidět. Dále s každou finalistkou konzultuji její volnou disciplínu. Za ty roky, co dělám choreografku, si troufnu říct, že dokážu odhadnout, co diváky zaujme. S finalistkami trávím během soustředění spoustu času, mám příležitost je poznat blíže a zjistit jejich silné stránky. Snažím se všem poradit tak, aby na podiu předvedly to nejlepší, co dokážou.

Kdyby se tě někdo zeptal, co je Dívka České republiky a co pro Tebe znamená. Co bys mu řekla?

Velká rodina. Soutěž, která pozitivně mění životy lidí. Místo, kde se cítím opravdu dobře a jsem ve společnosti úžasných lidí s pozitivní energií. Dříve jsem to brala jako samozřejmost, ale časem jsem měla příležitost zjistit, že ne v každém kolektivu je tak upřímná, pozitivní atmosféra bez přetvářky a lží. O to víc si vážím, že mohu být součástí takového projektu.

Můžeš v krátkosti představit svoji práci. Co děláš v „civilním“ životě?

Pokusím se v krátkosti, jsem trošku Ferda Mravenec  - práce všeho druhu J. Jsem lektorkou cvičebních lekcí pro děti i dospělé ve společnosti Cvicsnami.cz, za jejímž zrodem opět stojí již zmíněná Aneta Kuklínková. Dále také trenérkou závodních týmů aerobiku. Pořádáme i různé sportovní a kulturní akce. Mimo to dělám manažerku dětské rapperce a animátorce Áni. A v neposlední řadě studuji na vysoké škole obor Pedagogika.

Čím je Cvicsnami jiné, nebo výjimečné oproti konkurenci?

Projekt Cvicsnami je pro mě další srdcová záležitost. Snažíme se zapojit děti i dospělé do aktivního životního stylu a probudit v nich lásku k pohybu. Naše výjimečnost je, že nelpíme na tom, aby lidé dojížděli za námi. Naopak my přijedeme k nim a otevřeme cvičební kurz v místě, kde o něj mají lidé zájem, ať už se jedná o velké město či malou vesnici.

Soutěž Dívka České republiky má blízko ke sportu a pohybu. Jak si na tom v tomto směru ty? Dělala si nějaký sport někdy aktivně, nebo spíše rekreačně? Co tě baví?

Jako malá jsem se chvíli věnovala Rock´n´rollu. Ve 4. třídě ZŠ mě mamka přihlásila do závodního aerobiku a u toho už jsem zůstala. I když jsem měla trénink skoro každý den a víkendy trávila na závodech, doteď na to ráda vzpomínám a vím, že jsem díky aerobiku získala skvělé zážitky a přátele. Mimo jiné jsem se naučila disciplíně a zjistila, že když v sebe člověk věří a pracuje na sobě, dokáže vše, co si zamane. A to se také snažím předávat svým svěřenkyním.

Co tě v životě baví, při čem si nejvíce odpočineš a jaké jsou tvoje sny a cíle?

Když zrovna nejsem v tělocvičně, ráda si odpočinu při čtení knih či procházce v přírodě. Snažím se neustále vzdělávat v oblasti osobního rozvoje. Mým snem je dělat práci, která pozitivně ovlivňuje životy ostatních lidí, cestovat, úspěšně dokončit studium na vysoké škole a také časem založit rodinu. Ráda bych se věnovala osobnímu rozvoji a motivaci dětí a mladistvých.

Za rozhovor děkujeme Pavlovi Šmerdovi, MyFace.

Novinky a aktuality

 • Finalistky Dívky ČR to rozjely na večírku s Falconem

  16.7.2018

  Nácviky choreografií i volných disciplín, nahrávání písně v nahrávacím studu, natáčení videoklipu, první společné veřejné vystoupení, ale také ranní výběh nebo přednáška Socioniky. Takový byl program finalistek Dívky České republiky na jejich druhém letošním soustředění, které se konalo v Hotelu Lysice.

 • Startuje hlasování o Dívku a Princeznu České republiky Sympatie

  4.7.2018

  Která z finalistek Dívky a Princezny České republiky 2018 je ta NEJSYMPATIČTĚJŠÍ? O tom rozhodnete svým hlasováním právě VY. Hlasovat můžete na Facebooku a Instagramu Dívka České republiky nebo na webových stránkách www.divkaceskerepubliky.cz a www.princeznaceskerepubliky.cz.

 • Dívka České republiky 2017 Kateřina Procházková míří do Ameriky

  28.6.2018

  Tanec, hudba, zpěv, modeling a herectví. To je výčet disciplín, ve kterých se soutěží na WCOPA World Championships of Performing Arts – Mistrovství světa v interpretačním umění, které se každoročně koná v Los Angeles. Na celosvětovou soutěž odletí v úterý 3. července také Dívka České republiky 2017 Kateřina Procházková.  

 • Finalistky soutěže Dívka ČR v krásném zázemí Hotelu Sladovna

  22.6.2018

  Osmička finalistek Dívky České republiky 2018 společně s dvěma posledními vítězkami soutěže Kateřinou Procházkovu, Dominikou Girethovou a organizačním týmem zavítala do krásného Hotelu Sladovna v Černé Hoře na první letošní soustředění.

archiv

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

Hotel Sladovna Jihomoravský kraj Zoner Photo Studio

HLAVNÍ PARTNEŘI

ana Multisport eventphoto.cz

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

Artistry logo

Oficiální fotograf soutěže

Artistry logo

Oficiální kameraman soutěže

Mango de Coco

Oficiální kadeřnictví soutěže

Artistry logo

Oficiální kosmetika soutěže

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

My Face

Hlavní mediální partner

Aerobik.cz

PARTNEŘI

Registrace

Registrace

Registrace do 9. ročníku soutěže Dívka České republiky 2018 byla již ukončena.