Dívka České republiky 2018

Akce se koná pod záštitou europoslance Tomáše Zdechovského, náměstkyně hejtmana Jihomoravského kraje Taťány Malé a primátora Brna Petra Vokřála.

ZaUT 21 LIS, 2017

Katka Procházková: Myslete pozitivně a radujte se z maličkostí

Videoklip Dívka a Princezna České republiky 2017

Dívkou České republiky 2017 se stala studentka gymnázia z Frýdku-Místku Kateřina Procházková. Titul získala v brněnském Bobycentru za účasti téměř tisícovky návštěvníků. „Celý rok jsme dřely na soustředěních, ale finálový večer jsme si s holkama užily naplno. Atmosféra byla úžasná. Už teď se těším do Hollywoodu na olympiádu talentů,“ uvedla nejmenší finalistka a vítězka, která měří pouhých 157 centimetrů a jejími zájmy jsou aerobik a snowboarding.

Jak se cítíš jako Dívka České republiky 2017?

Je to skvělý pocit, ale stále těžko uvěřitelný. Děkuji své trenérce, že mě do soutěže přihlásila. Sama bych k tomu nenašla odvahu.

Vítězství si prožívala hodně emotivně. Co ti jako první proběhlo hlavou?

Jsem emotivní člověk, neumím skrývat své prožitky. Měla jsem chuť se štípnout, jestli se mi to jen nezdá. Byl to nepopsatelný pocit, ještě teď mi běhá z toho mráz po zádech.

Co rozhodlo o tvém vítězství?

Na finálový galavečer jsem přišla s tím, že si ho naplno užiju, a taky jsem si ho užila. Na podiu jsem se, i přes počáteční nervozitu, snažila být sama sebou a čerpala každý kousek atmosféry, protože jsem věděla, že je to neopakovatelná událost. Ale sama nevím, čím jsem porotu nejvíce zaujala, všechny holky byly úžasné. Navzájem jsme se během celého večera podporovaly a táhly za jeden provaz.

Jak sis užila finálový večer?

Na maximum. Přispívala k tomu skvělá atmosféra Boby centra, v zákulisí jsme si, i přes všechen stres, udržovaly dobrou náladu. Zaplněný sál mi dodával odvahu. Zvlášť, když v publiku byli moji nejbližší, kteří mě povzbuzovali. Taky porota, která nás pozorovala i během příprav na finálový večer, byla tichou podporou v našich vystoupeních a disciplínách. Musím říci, že se galavečer opravdu vydařil a budu na něj ještě dlouho vzpomínat.

Z které disciplíny si měla největší strach, a na jakou ses naopak těšila?

Největší strach jsem měla z rozhovoru. Ale moderátor Ondra nás všechny podržel, takže i tuto disciplínu jsem nakonec zvládla. V nádherných šatech ze svatebního studia Dany Svozílkové jsme si připadaly při rozhovoru, jako opravdové princezny. Naopak, na co jsem se nejvíce těšila, tak byly sportovní disciplíny. Jumping na trampolínách, které mě neskutečně bavily, a samozřejmě moje volná disciplína aerobik, kde jsem se snažila podat maximální výkon.

Aerobik je pro tebe sport číslo 1?

Stoprocentně. Soutěž Dívka České republiky není jen soutěží krásy, ale taky spojení sportovního ducha a osobnosti. Aerobik mě doprovází od osmi let. Tento sport opravdu miluji a naplňuje mě. Je to sport o velkém překonávání sebe sama. Vyžaduje stoprocentní koncentraci, takže si můžu u něho odpočinout a odreagovat se.

Jak ses k němu dostala a jaké jsou tvoje největší úspěchy?

Průpravu pro aerobik jsem získala díky sportovní gymnastice, která podle mého názoru je základem pro každý sport. Následně jsem chodila do kroužku aerobiku ve Frýdku-Místku. Aerobiku jsem se chtěla věnovat na vyšší úrovni, a tak jsem po pár letech přestoupila do ostravského klubu sportovního aerobiku. Nyní trénuji v Aerobik klubu Ostrava, kde jsou mými trenérkami Jiřina Kračmarová a Veronika Segetová.  Mezi mé největší úspěchy patří titul Mistryně České republiky pro rok 2016 v kategorii Aerobic Master class. Společně s holkami z klubu Maniak aerobik z Havířova jsme dosáhly v roce 2016 až na titul Mistryně světa v aerobiku v kategorii AGP pod vedením Ivany Kožmínové.

Jakou jsi měla při soutěži podporu?

Během celého půl roku mi všichni přáli, ať si to především užiju. Největším fanouškem byla však moje osmiletá sestřička, která se mě téměř každý den vyptávala na věci ohledně soutěže. Dokonce si na videa ze soustředění vymýšlela vlastní choreografie, které mi ve volných chvílích ukazovala. Řekla bych, že soutěž je inspirací pro všechny malé sportující slečny. Na samotný galavečer mě přijela podpořit obrovská spousta lidí. Měla jsem tam spolužáky, kamarádky z aerobiku, kamarády z tábora, ale hlavně má rodina a můj přítel. Chtěla bych jim moc poděkovat, byli skvělí.

Jaká byla první gratulace po skončení finále?

Hned po skončení finále se na mě vrhly s gratulací holky z klubu, se kterýma jsem soutěž nejvíce prožívala. Na VIP rautu mi gratulovali také partneři soutěže a další významné osobnosti, které zasedaly v porotě. Bylo to moc milé.

Která gratulace tě nejvíce potěšila nebo překvapila?

Všech gratulací si velmi vážím. Od všech mých blízkých a hlavně od finalistek mě gratulace potěšily, cítila jsem, že jsme si výhru navzájem přály. 

Objevily se i negativní reakce?

Žádných negativních reakcí jsem si nevšimla.

Kolik už si dostala pozvání na rande?

Naštěstí ani jedno. Přítel by z toho asi nebyl zrovna dvakrát nadšený. (smích) Můj osobní život se od finále nezměnil, lidé kolem mě vědí, že mám krásný vztah.

Přesto, co musí mít muž, který by tě měl zaujmout?

Miluji lidi, co mají smysl pro humor, neberou život tak vážně a i přes překážky si ho užívají každým momentem. V partnerovi hledám nejvíce oporu, taky aby měl stejné zájmy jako já a toleroval i mé negativní vlastnosti. Jsem milovníkem překvapení, ostatně asi jako každá jiná žena, takže i maličkost, jako je třeba květina nebo snídaně do postele, mně udělá radost.

A opačně?

Co nemůžu u mužů vystát je faleš a jejich domýšlivost.

Jakou školu studuješ?

Studuji na jazykovém gymnáziu Hladnov v Ostravě. Letos jsem v závěrečném maturitním ročníku, takže mě na jaře čekají jak příjímací zkoušky na vysokou školu, tak zkouška maturitní.

Co tě tam baví a naopak?

Tato škola má v Ostravě skvělou pověst. Učitelé jsou vstřícní a snaží se nás do budoucna co nejlépe připravit. Vybrala jsem si tuto školu především kvůli jazykům, protože mě jazyky baví a v dnešním světě jsou nepostradatelné. Od prvního ročníku mám rozšířenou výuku angličtiny a španělštiny. Velké pozitivum je, že nás vyučují rodilí mluvčí těchto jazyků, což si myslím je nejlepší způsob jak dosáhnout co nejvyšší úrovně.

Už víš, co budeš chtít dělat dál a proč?

Na jaře si budu podávat přihlášku na fyzioterapii, což je takový můj nynější nejbližší cíl, kterého bych chtěla dosáhnout. Přemýšlela jsem nad povoláním, které by mělo úzkou spojitost se sportem a taky pomoci druhým. Jako sportovec dobře vnímám své tělo a to je v tomto oboru velké plus a usnadní mi to tak studium.

Kolem dívek, které se účastní soutěží krásy, kolují různé zvěsti, co se týká stravy. Jak je to u tebe? Já miluji jídlo. Rozhodně to nemám tak, že bych se kvůli soutěži omezovala. Ba naopak. Jídla, která personál připravoval během soustředěních jak v Zámecké Sýpce v Blansku, tak v Lidovém domě v Lysicích a na Sladovně v Černé Hoře, byla velmi chutná a rozmanitá.

Co ráda jíš?

V jídle nejsem vybíravá. Miluji maminčinu kuchyni a na cestách ráda poznávám tradiční pokrmy, zejména mořské plody, ryby i exotické chutě ovoce.

A pití?

Hlavně piji vodu. Občas si udělám fresh z čerstvého ovoce a zeleniny, když chci doplnit vitamíny.

Jaký je tvůj recept na krásnou postavu?

Pevnou postavu jsem získala díky pravidelnému trénování, to je si myslím základ. Stravu trochu zanedbávám, skrz nabitý program přes týden, díky škole a cvičení. Ale když už si čas najdu, tak si ráda připravuji zdravé svačiny - tvaroh, chia pudink s ovocem nebo avokádovou pomazánku.  

Jaké jsou tvoje míry?

Mé míry jsou 79-63-84, vážím 46 kg a měřím 157 cm. Tímto bych chtěla říci, hlavně holkám menšího vzrůstu, ať výšku vůbec neberou v potaz. Já jsem díky soutěži Dívka České republiky pochopila, že jde hlavně o to, co z člověka vyzařuje.

Co děláš ve volném čase?

Do mého volného času se řadí tréninky, které mám 3-4x týdně. Svůj čas taky trávím s přáteli, rodinou a mým přítelem. Když se chci o víkendu odreagovat, zajdu si zaběhat nebo se projet na kolečkových bruslích na přehradu Olešná, která je součástí Frýdku-Místku a nabízí řadu sportovního vyžití v podhůří Beskyd.

Jakou vlastnost zoufale postrádáš a které by ses naopak chtěla zbavit?

V horoskopu představuji znamení býka. Je to zvíře plné energie a vytrvalosti, ale na druhou stranu je býk velmi tvrdohlavý a výbušný, což u mě nacházím jako pravdivé. Mým nedostatkem je, že dělám věci na poslední chvíli. Ale jako prokrastinátor dokáži splnit úkoly v krátkém čase, i když s velkými nervy.(smích)  Našim povahovým rysům jsme se věnovali na zajímavých přednáškách socioniky s Martinem Másílkem v rámci soustředění. Hodně mě tyto přednášky obohatily.

Co bys chtěla ve svém životě dokázat?

Ve svém životě bych chtěla být hlavně šťastná. Vystudovat vybraný obor na vysoké škole a následně dělat práci, která mě bude naplňovat. Ráda bych ve svém osobním životě cestovala a poznávala odlišné kultury.

Vím, že ráda cestuješ. Jaká je tvoje vysněná dovolená?

Neřekla bych, že úplně tak dovolená, ale destinace, která mě definitivně láká je Afrika. A to z toho důvodu, že bych ráda poznala ten zcela odlišný svět domorodců. Dozvědět se jak smýšlejí, poznat jejich hodnoty a tradice, protože se mi zdají zcela rozdílné od našich. Utvrdila jsem se, i po setkání s jednou z patronek soutěže, Andrejkou Růžičkovou, která se svým manželem tento  kontinent navštívila, že jsou to vřelí a přátelští lidé. Ale nejenom život domorodců mě do Afriky táhne. Jsou to taky africká zvířata ve volné přírodě. To je něco, co bych chtěla zažít na vlastní kůži a stát u nich na dosah.

V čem byla soutěž Dívka České republiky jiná než předchozí soutěže, kterých ses zúčastnila?

Abych pravdu řekla, tak Dívka České republiky je první soutěží, které jsem se účastnila. Musím říct, že mi dala mnoho zkušeností. Především jsem poznala nové lidi, zažila jsem spoustu krásných zážitků, které mi už nikdo nevezme. Byl to od semifinále opravdu nabitý půl rok, plný zábavy a radosti.

Když se tě někdo za pár měsíců zeptá. Na co budeš vzpomínat v souvislosti s Dívkou České

republiky?

Moje odpověď bude vždy stejná. Díky soutěži jsem se seznámila s partou skvělých lidí, prožila neskutečné zážitky a nezapomenutelné chvíle. Vedení soutěže mě překvapilo ne jen svou profesionalitou, ale také svou velkou srdečností, díky které se soutěž stává jedinečnou v naší republice.

Hlavní výhrou je reprezentace soutěže a ČR na soutěži World Championship od Performing Arts v Hollywoodu, dovolená v Chorvatsku, zájezd do vánočního Štrasburku s návštěvou Evropského parlamentu. Jak se těšíš?

Na světový šampionát v Hollywoodu, kterého mám možnost se zúčastnit díky soutěži, se moc těším, jelikož se málokomu naskytne tato příležitost. Jsem za ní ohromně vděčná, ale cítím také obrovskou zodpovědnost. WCOPA (World champion ship of performing art) nabízí spoustu workshopů a soutěžních kategorií od tanečních disciplín, přes herectví, zpěv, instrumentální umění až po samotný modeling. Dívku České republiky a zároveň Českou republiku budu v Americe reprezentovat v modelingu a v Dance open kategorii, kde předvedu sportovní aerobik, který není v Americe tak známý a obvyklý. Jednou z cen pro vítězky je i návštěva Evropského parlamentu ve Štrasburku, kam se podíváme díky europoslanci Tomáši Zdechovskému. Věřím, že si to s holkami užijeme i díky vánoční atmosféře. Poukaz na dovolenou od cestovní kanceláře Adria si chci vybrat s přítelem, destinaci zatím nemáme určenou.

Tvoje motto je … Proč právě tohle?

Myslím si, že je důležité mít pozitivní postoj. Optimista dokáže přece jenom mnohem více věcí než pesimista, který svými negativními myšlenkami potápí jak sebe tak okolí. Navíc, jak říká jedno krásné moudro: Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li na tváři úsměv.

Co bys na závěr vzkázala čtenářům MyFace?

Nebojte se výzev, které vám život přinese. Sportujte, myslete pozitivně a radujte se z maličkostí.

Novinky a aktuality

 • Záznam z finále bude v televizi na začátku roku 2019

  18.12.2018

  Vážení partneři, finalistky, rodiče a příznivci Dívky a Princezny České republiky. Od finálového galavečera letošního ročníku, který se uskutečnil před zaplněným sálem Zoner Boby Hall v Brně 27. 9. 2018, uplynuly necelé tři měsíce. Jistě se už netrpělivě ptáte, kdy bude v televizi záznam finále, co bude s Dívkou České republiky dál a zajímají vás další novinky…

 • Novou Dívkou České republiky 2018 je Sabrina Múčková

  2.10.2018

  Šestnáctiletá studentka gymnázia z Veselí nad Moravou Sabrina Múčková je novou Dívkou České republiky. Titul získala na finálovém galavečeru, který se konal ve středu večer v Zoner Bobyhall v Brně.

 • Do Pardubic dorazily všechny finalistky Dívky České republiky

  25.8.2018

  Kompletní osmička finalistek soutěže Dívka České republiky dorazila na další díl akce Barvám neutečeš, který se tentokrát konal v Pardubicích. Kromě dívek se do akce zapojili také někteří členové týmu a všechny přijel podpořit také europslanec Tomáš Zdechovský, který převzal nad letošním ročníkem soutěže záštitu.

 • Tréninky, akce Barvám neutečeš i koncert Mirai.

  25.8.2018

  Nácviky choreografií i volných disciplín, trénink na profi trampolínkách, ale také přednášku Socioniky, turnaj v bowlingu, dobrou zmrzlinu, zkoušku šatů v salónu POSHme, fintting oblečení značky 17 style a plavek na finálový galavečer, akci Barvám neutečeš nebo koncert kapely Mirai si užila osmička finalistek Dívky České republiky 2018 společně s organizačním týmem. Závěrečné soustředění před finálovým galavečerem se konalo v prostorách Hotelu Zámecká sýpka v Blansku a bylo maximálně pestré.

archiv

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

Hotel Sladovna Jihomoravský kraj Zoner Photo Studio

HLAVNÍ PARTNEŘI

ana Multisport eventphoto.cz

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

Artistry logo

Oficiální fotograf soutěže

Artistry logo

Oficiální kameraman soutěže

Mango de Coco

Oficiální kadeřnictví soutěže

Artistry logo

Oficiální kosmetika soutěže

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

My Face

Hlavní mediální partner

Aerobik.cz smart-network.cz

PARTNEŘI

Registrace

Registrace

Registrace do 9. ročníku soutěže Dívka České republiky 2018 byla již ukončena.