NE 04 UNOR, 2018

Lucie Lioliasová: Úsměv pomáhá v nečekaných situacích

Lucie Lioliasová: Úsměv pomáhá v nečekaných situacích

Druhou Dívkou České republiky 2017 se stala tanečnice na volné noze a manažerka Lucie Lioliasová z Brna. „Co rozhodlo o mém úspěchu? Těžká otázka, ale myslím, že to byla víra ve skutečnost, že jsem schopna to dokázat.“

Luci, co se ti vybaví, když se řekne Dívka České republiky?

Když se řekne Dívka České republiky, vybavím si spoustu nezapomenutelných společných chvil. Je to dlouhé období, které je plné radosti, přátelství, dřiny a zábavy.

Jaký zážitek v tobě zanechal největší dojem?

Nejsilnější zážitek mám z večera před finálovým galavečerem, kdy jsem cítila, že se společná důvěra v náš tým asi nejvíce prohloubila. Byla to ta chvíle, kdy jsme k sobě byly všechny nejotevřenější. I co se našich osobních záležitostí týče.  

Těžká otázka, ale co, podle tebe, rozhodlo o tvém úspěchu?

Co si myslím, že rozhodlo o mém úspěchu? Těžká otázka, ale myslím, že to byla víra ve skutečnost, že jsem schopna to dokázat. Všechny finalistky byly skvělé a každá vynikala něčím jiným, ale myslím, že to mohla být právě moje víra v sebe samu, která mi nakonec dodala tu potřebnou jiskru, jež porotci hledali.

Z které disciplíny si ve finále měla největší strach a na jakou ses naopak těšila?

Rozhodně jsem se nejvíce obávala plavek, protože ruku na srdce, v nich člověk opravdu nic neschová. Naopak na co jsem se těšila nejvíc, byla moje volná disciplína, kterou jsme s mojí kamarádkou/choreografkou dlouho stavěly a vím, že do ní vložila spoustu času. Dobře to pro ni zatančit mě motivovalo a odbourávalo stres z hodnocení.

Jaká gratulace Tě nejvíce potěšila?

Nedá se úplně říct, že bych měla jednu konkrétní gratulaci, kterou bych chtěla vyzdvihnout nad ty ostatní, ale ten pocit, když jsem přišla do haly za ostatními a viděla jsem tam všechny své nejbližší, rodinu a přátele, jak jsou pyšní a sdílí tu radost semnou, to byl pocit, který překonal všechna potřesení rukou.

Vím, že s vystoupeními na pódiu nemáš problém, ale co v Boby centru. Jak ses tam cítila?

Boby centrum má atmosféru a ta je pro dobrou show velmi důležitá. Myslím, že to je skvěle zvolené místo pro program, který organizační tým Dívky České republiky tvoří.

Ve volné disciplíně si předvedla scénický moderní tanec. Jak ses k němu dostala a kde všude už si účinkovala?

Studovala jsem Taneční konzervatoř, kde jsme byli seznámeni se spoustou stylů tanečního umění, jedním z nich byl i scénický moderní tanec. Tančím v nejrůznějších plesech i projektech, ale nejčastěji mě můžete vidět v kamenných divadlech jako Mahenovo divadlo, Janáčkovo divadlo, Městské divadlo či od února v Laser Show Hall v Boby centru.

Vím, že nyní studuješ Teorii interaktivního médií na Masarykově Univerzitě. Co tě tam baví a naopak?

Sektor médií mě vždy zajímal. Nejvíce mě baví například Public Relations a nejméně technicky založené předměty jako např. Kyberkultura.

Už víš, co budeš chtít dělat dál a proč?

Určitě mám v plánu ještě pár let tančit, jelikož se mi v tom momentálně daří a naplňuje mě to. Postupem času bych si chtěla založit taneční agenturu, abych kontakt s tancováním neztratila.

Kolem dívek, které se účastní soutěží krásy, kolují různé zvěsti, co se týká stravy. Jak je to u tebe?

Co se týče jídla, popravdě nemám žádná omezení. Určitě se pokouším jíst méně sladkého, mastného a vyvaruji se ochuceným vodám, ale když mám na něco super velkou chuť, tak se prostě netrápím a dám si to. Když chci zhubnout, tak hodně běhám a dodržuji pravidelnou stravu, ale čistě k udržení postavy mi díky každodennímu cvičení stačí jen jíst nějak normálně zdravě.

Trochu otázka na tělo. Dostala si po finále nějaká pozvání na rande?

Nejen po finále, ale již během soutěže jsem dostávala určité nabídky či zprávy od nápadníků. Na seriózní a slušné jsem ráda odpověděla, ale některé skončily rovnou v koši (úsměv).

Co musí mít muž, aby tě zaujal? A co naopak nemáš ráda?

Co by musel mít muž, aby mě zaujal, to popravdě nevím, protože můj výběr určitě nestojí na jedné vlastnosti, ale ty nejdůležitější pro mě jsou asi upřímnost, vtipnost a inteligence. Pro něj by pak byla vhodná trpělivost a nadhled, aby to semnou zvládl (smích). S kým bych naopak být nemohla, jsou muži uzavření, chladní a nesmělí.

Jak trávíš volný čas?

Svůj volný čas trávím ráda s přáteli či přítelem. V létě nejrůznějšími sporty a cestováním, v zimě u společenských her, na wellness či zachumlaná pod dekou u filmu.

Jakou vlastnost zoufale postrádáš a které by ses naopak chtěla zbavit?

Jednu vlastnost jsem ztratila a opravdu bych ji chtěla získat zpět. Byla to schopnost bez problému mluvit na veřejnosti. Dříve mi to nedělalo problém, ale nyní s tím velmi bojuji, takže určitě tuto. Každopádně je to právě soutěž Dívka České republiky, která mi s tím opět pomáhá a to v podobě podpory, náklonosti a zajištěním velmi inspirujících seminářů od Martina Koleničky či Martina Másilka. Vlastnost, kterou bych na druhou stranu poslala o dům dál, je moje náladovost, na které se snažím pracovat.

Co bys chtěla ve svém životě dokázat?

Svoje sny jsem už vlastně zmiňovala, jediné co bych k tomu mohla dodat, tak to být šťastná a mít se stále aspoň tak, jak se mám nyní.

Tvoje motto je: S úsměvem jde všechno líp. Proč právě tohle?

Svoje motto jsem si vybrala na základě svých osobních zkušeností. Pouhý úsměv mi tolikrát pomohl v tak nečekaných a nepředvídatelných situacích, že bych byla sama proti sobě v něj dále nevěřit.

Za rozhovor děkujeme Pavlovi Šmerdovi, MyFace.

Novinky a aktuality

 • David Podrabský: Dívka České republiky je moje druhá rodina

  18.5.2018

  Pokud vedle ředitelky a zakladatelky soutěže Dívka České republiky Anety Kuklínkové hledáte v týmu dalšího „šílence“, pak je to fotograf David Podrabský. Jeho ztřeštěné nápady dokáží při každém soustředění spolehlivě zvednout náladu všem na place.

 • Barvám Neutečeš v Praze za účasti našich finalistek Dívka ČR

  14.5.2018

  A zase to byla pecka. Projekt Barvám neutečeš pokračoval druhým dílem v Praze, a i tentokrát u toho byl tým včetně čtyř finalistek letošního ročníku soutěže Dívka České republiky. Hana Cermanová, Kateřina Kučerová, Nikol Lacková a Sabrina Múčková společně s ředitelkou soutěže Anetkou Kuklínkovou rozpohybovaly před oběma běhy všechny účastníky, navíc si na pódiu zatancovaly i s hlavním hostem, zpěvákem Voxelem.

 • Dívka České republiky očima vítězky, Kateřiny Procházkové

  11.5.2018

  Do soutěže Dívka České republiky mě přihlásila moje trenérka. Jsem za to opravdu vděčná, bez ní bych přišla o spoustu zkušeností, ale hlavně zážitků.

 • Finalistky Dívky ČR si skvěle užily akci Barvám Neutečeš

  7.5.2018

  Tak tohle byla jízda. V Olomouci odstartoval v sobotu 5.5.2018 letošní ročník projektu Barvám neutečeš, nejbarevnějšího běhu v České republice. I za účasti několika členů týmu a dvou finalistek soutěže Dívka České republiky 2018, která je partnerem projektu.

archiv

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

Hotel Sladovna Zoner Photo Studio

HLAVNÍ PARTNEŘI

ana Multisport Multisport eventphoto.cz

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

Artistry logo

Oficiální fotograf soutěže

Artistry logo

Oficiální kameraman soutěže

Mango de Coco

Oficiální kadeřnictví soutěže

Artistry logo

Oficiální kosmetika soutěže

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

My Face

Hlavní mediální partner

Aerobik.cz

PARTNEŘI

My Face

Registrace

Registrace

Registrace do 9. ročníku soutěže Dívka České republiky 2018 byla již ukončena.