Dívka České republiky 2018

Akce se koná pod záštitou europoslance Tomáše Zdechovského, náměstkyně hejtmana Jihomoravského kraje Taťány Malé a primátora Brna Petra Vokřála.

ST 23 KVĚ, 2018

Míša Suchá: Reálný život není o dokonalosti

Míša Suchá: Reálný život není o dokonalosti

Je bezprostřední, sympatická a dokáže si velmi rychle získat svoje okolí. 3. Dívka České republiky 2017 Michaela Suchá je holka, kterou rozhodně nepřehlédnete.

Co se ti vybaví, když se řekne Dívka České republiky?

Vybaví se mi nejen soutěž, která je spojením krásy a sportu, ale hlavně nová přátelství a mnoho skvělých zážitků. Díky účasti v soutěži jsem získala mnoho cenných a zajímavých informací o zdravém způsobu života, osobním rozvoji, sebedůvěře a pozitivní energii.

Jaký zážitek v tobě zanechal největší dojem?

Soutěž a s ní spojenou přípravu jsem si velmi užila. Jedna z nejzajímavějších zkušeností pro mne byla účast týmu Dívky ČR na soutěži dračích lodí v Letovicích. Největším zážitkem byla návštěva předvánočního Štrasburku s návštěvou Evropského parlamentu, kterou nám věnoval europoslanec Tomáš Zdechovský.

Těžká otázka, ale byl na tobě vidět po vyhlášení i trochu smutek. Nebo se mi to jen zdálo? J

Ano, trochu smutku asi vidět bylo. Nezdálo se Ti to.  Přiznávám, že jsem velmi soutěživý a cílevědomý člověk. A nerada prohrávám. Život však není jen o výhrách, ale i nových zkušenostech a hledání nových možností osobního rozvoje.  Velice si vážím titulu 3. Dívka České republiky, nebyl to jednoduchý boj a byl velmi vyrovnaný.

Z které disciplíny si ve finále měla největší strach a na jakou ses naopak těšila?

Velký respekt jsem měla z rozhovoru s moderátorem, ale velkou zodpovědnost jsem cítila i u tanečního vystoupení. Naopak bavila mne přehlídka společenských šatů.

Jaká gratulace Tě nejvíce potěšila?

Všech gratulací si velice vážím a všechny do jedné mě potěšily. Od rodiny, přítele, známých.

Na jednu gratulaci však nezapomenu. Od paní Margity Hájkové, národní ředitelky WCOPA CZECH. To už jsem se ubránit slzám nedokázala.

Vím, že s vystoupeními na pódiu nemáš problém, ale co v Boby centru. Jak ses tam cítila?

Ano, prošla jsem mnoha soutěžemi, ale v Boby jsem chtěla odvést tu nejlepší práci. Byla jsem nervózní, ale při prvním nástupu na podium nervozita opadla a já se cítila skvěle.

Ve volné disciplíně si předvedla tanec. Je to pro tebe „koníček“ číslo 1 v životě?

Tanec je pro mě velmi důležitý, dalo by se říci, že je to můj „koníček“ číslo 1, ale to by se dalo říct i o mých oblíbených zimních sportech jako je lyžování, snowboard, brusle a v létě tenis a golf.

Jak ses k němu dostala? A máš i nějaké větší úspěchy?

K tanci jsem se dostala na doporučení známé. Byly mi asi čtyři roky, když jsem začala tancovat disco dance. Souběžně s tancem jsem se věnovala i skupinové estetické gymnastice a aerobiku. Poté jsem se zaměřila na street dance a začala se věnovat tanečnímu stylu krump (pouliční taneční styl, který pochází z Los Angeles a vznikl kolem roku 2001. Svým pojetím se podobá původnímu domorodému africkému tanci, který se kombinuje s hip-hopovou kulturou a novodobými street dance styly – pozn.). Tento taneční styl mě nesmírně baví, díky krumpu jsem poznala spoustu tanečníků a přátel z celého světa, procestovala spoustu zajímavých zemí a měst. Mezi moje nejcennější kovy patří titul mistryně České republiky ve street dance solo  z let 2008 a 2013.

Vím, že studuješ Divadelní fakultu Janáčkovy akademie múzických umění. Co tě tam baví a naopak?

Jsem studentkou 2. ročníku Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, obor audiovizuální tvorba a divadlo. Studium mě baví, učíme se praktické věci, natáčíme a fotíme divadelní představení, účastníme se akcí s Českou televizí, učíme se pracovat s nejmodernější technikou. Před pár dny jsem se vrátila z natáčení krátkého tanečního filmu, které probíhalo na provozu Hlubina v Ostravě. Byla to velmi zajímavá zkušenost. A co mě nebaví?  Nenapadá mě nic, co by mě na studiu na této škole nebavilo (úsměv).

Co budeš chtít dělat dál?

Vše co dělám  - tanec, hudba, fotomodeling, tvorba fotografií a videí se dají úžasně propojit.

Moc ráda bych nahlédla i pod pokličku komentátorského řemesla a ráda bych si vyzkoušela práci produkční.

Vím, že se věnuješ také fotografování a natáčení videí. Jak ses k tomu dostala a na čem všem pracuješ?

K natáčení videí jsem se dostala díky natáčení mého prvního tanečního videa, které mi vytvořil můj přítel Daniel. Již více než pět let jsme partnery jak v soukromém, tak v profesním životě. K fotografování jsem se dostala až při studiu na JAMU. Fotím menší projekty pro přátele. Jinak brzy nám začíná nová svatební sezona, tak se budeme naplno věnovat natáčení a postprodukci svatebních videí.

Kolem dívek, které se účastní soutěží krásy, kolují různé zvěsti, co se týká stravy. Jak je to u tebe?

Já jím všechno, ale hlavně se snažím jíst s mírou a spíš zdravá jídla, zeleninu, ovoce.  Vůbec nejsem zastáncem diet, miluji jídlo a obzvlášť sladké, takže spíš se snažím sportovat. Většinou piju čistou vodu, popř. neperlivou vodu, alkohol nevyhledávám.

Jaký je tvůj recept na krásnou postavu?

Jíst pravidelně, což se mi teď příliš nedaří, lehčí jídla a hýbat se.

Jaké jsou tvoje míry?

84-65-94.

Dostala si po finále nějaká pozvání na rande?

Nějaká pozvání byla, ale spíš se jednalo o přátelská setkání. Jsem šťastně zadaná.

Vím, že loni ses zasnoubila. Jaký to byl pro tebe okamžik?

Ano, přítel mě požádal o ruku loni v srpnu na pláži na Krétě. Byl to strašně krásný a dojemný moment v mém životě.

Co musí mít muž, aby tě zaujal? A co naopak nemáš ráda?

Musí být spolehlivý a držet slovo. Obdivuji inteligentní a citlivé muže se smyslem pro rodinu.

Nemám ráda přetvářku a lži.

Vím, že sleduješ sport i v televizi. Co konkrétně? A jaká seš fanynka, klidná nebo náruživá?

Miluji sport ve všech formách, ať už aktivně provozovaný nebo pasivní formu u televize. Strašně to prožívám a fandím. Ráda se dívám na fotbal, hokej, všechny míčové a zimní sporty.

Máš nějaké oblíbené sportovce?

Obdivuji Martinu Sáblíkovou, je to bojovnice a nikdy se nevzdává.  Můj největší sportovní  vzor a hrdina je však tenista Roger Federer.

Jak trávíš volný čas?

Ve volných chvílích si velmi ráda zajdu na wellness, do sauny, ale i do kina, do divadla a největším relaxem jsou pro mě v zimě hory a lyžování a v létě pobyt u moře. Miluji cestování.

Jakou vlastnost zoufale postrádáš a které by ses naopak chtěla zbavit?

Občas zoufale postrádám nadhled na věcmi, jsem perfekcionalista a puntíčkář. Reálný život ale není o dokonalosti. Mnohdy pak bývám zbytečně zklamaná. Ráda bych zbavila občasné lenosti.

Co bys chtěla ve svém životě dokázat?

Zdraví, rodina a práce, která mi bude zároveň i koníčkem. Tak třeba se někdy potkáme v České televizi nebo v Hollywoodu.

Tvoje motto je: Co si sám neuděláš, to nemáš. Proč právě tohle?

Ráda spoléhám sama na sebe a je snadnější donutit sebe samu k nějaké činnosti než někoho jiného.

Za rozhovor děkujeme Pavlovi Šmerdovi.

Novinky a aktuality

 • Záznam z finále bude v televizi na začátku roku 2019

  18.12.2018

  Vážení partneři, finalistky, rodiče a příznivci Dívky a Princezny České republiky. Od finálového galavečera letošního ročníku, který se uskutečnil před zaplněným sálem Zoner Boby Hall v Brně 27. 9. 2018, uplynuly necelé tři měsíce. Jistě se už netrpělivě ptáte, kdy bude v televizi záznam finále, co bude s Dívkou České republiky dál a zajímají vás další novinky…

 • Novou Dívkou České republiky 2018 je Sabrina Múčková

  2.10.2018

  Šestnáctiletá studentka gymnázia z Veselí nad Moravou Sabrina Múčková je novou Dívkou České republiky. Titul získala na finálovém galavečeru, který se konal ve středu večer v Zoner Bobyhall v Brně.

 • Do Pardubic dorazily všechny finalistky Dívky České republiky

  25.8.2018

  Kompletní osmička finalistek soutěže Dívka České republiky dorazila na další díl akce Barvám neutečeš, který se tentokrát konal v Pardubicích. Kromě dívek se do akce zapojili také někteří členové týmu a všechny přijel podpořit také europslanec Tomáš Zdechovský, který převzal nad letošním ročníkem soutěže záštitu.

 • Tréninky, akce Barvám neutečeš i koncert Mirai.

  25.8.2018

  Nácviky choreografií i volných disciplín, trénink na profi trampolínkách, ale také přednášku Socioniky, turnaj v bowlingu, dobrou zmrzlinu, zkoušku šatů v salónu POSHme, fintting oblečení značky 17 style a plavek na finálový galavečer, akci Barvám neutečeš nebo koncert kapely Mirai si užila osmička finalistek Dívky České republiky 2018 společně s organizačním týmem. Závěrečné soustředění před finálovým galavečerem se konalo v prostorách Hotelu Zámecká sýpka v Blansku a bylo maximálně pestré.

archiv

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

Hotel Sladovna Jihomoravský kraj Zoner Photo Studio

HLAVNÍ PARTNEŘI

ana Multisport eventphoto.cz

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

Artistry logo

Oficiální fotograf soutěže

Artistry logo

Oficiální kameraman soutěže

Mango de Coco

Oficiální kadeřnictví soutěže

Artistry logo

Oficiální kosmetika soutěže

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

My Face

Hlavní mediální partner

Aerobik.cz smart-network.cz

PARTNEŘI

Registrace

Registrace

Registrace do 9. ročníku soutěže Dívka České republiky 2018 byla již ukončena.